Kaip sustabdyti tekantį vandenį WC puode?

Norint sustabdyti tekantį vandenį WC puode, visų pirma, reikia išjungti vandens tiekimą. Tačiau tai yra tik laikinas problemos sprendimas. Todėl svarbu nustatyti vandens tekėjimo priežastį. O jų gali būti kelios.

Remontuojant tokį WC puodą, kuriame nuolat teka vanduo, eiga priklauso nuo turimo WC puodo tipo. Ar tai ant grindų statomas WC puodas, kurio bakelį lengva pasiekti? O gal tai integruotas WC puodas, kai bakelis yra įmontuotas į sieną?

Toliau rasite patarimų apie tai, ką daryti jei vanduo nenustoja tekėjęs „Ifö“ WC puode.

Kodėl WC puode nenustoja tekėti vanduo?

Dažnai vanduo teka dėl šių trijų priežasčių:

  • Bakelyje yra per daug kalkių
  • Nesandari išleidimo vožtuvo tarpinė
  • Skalavimo vožtuvas arba įleidimo vožtuvas turi defektų

Vandens tekėjimo priežastį dažniausiai galima nustatyti toje vietoje, kurioje vanduo patenka į WC puodo bakelį, arba ten, kur vanduo išbėga. Kad ir kur ta priežastis slypėtų, ją nesunkiai galima rasti išjungus vandens tiekimą. Jei vanduo vis dar teka, gali būti, kad yra nesandari išleidimo vožtuvo tarpinė.

Jei vanduo teka bakeliui prisipildžius, vadinasi, bakelio mechanizme yra per daug kalkių arba įleidimo vožtuvas turi defektų.

Jei abejojate, kodėl „Ifö“ WC puode nenustoja tekėti vanduo, rekomenduojame susisiekti su vietos santechniku.

Kaip sustabdyti tekantį vandenį WC puode?

Norint sustabdyti vandenį, reikia turėti prieigą prie bakelio. Nesvarbu, kokia yra priežastis, sprendimą galima rasti bakelyje.

Prieiga prie bakelio priklauso nuo to, ar WC puodas yra statomas ant grindų, ar pakabinamas. Bet po to atliekami veiksmai yra tokie patys.

Kaip nuimti „Ifö“ WC puodo bakelį?

Norėdami atidaryti pastatomo „Ifö“ WC puodo bakelį, naudokite atsuktuvą arba „Ifö“ bakelio raktą.

  • Atjunkite vandens tiekimą – daugumoje naujesnių WC puodų yra uždarymo vožtuvas greta WC puodo
  • Atsukite po bakelio dangčiu esančius varžtus
  • Pakelkite vandens nuleidimo mygtuką, atlaisvinkite mėlyną dozavimo strypą ir juos abu pakelkite
  • Dabar galite nuimti visą išorinį bakelį nuo WC puodo

Čia galite rasti vaizdo įrašą apie tai, kaip nuimti bakelio dangtį. Tai taikoma ir „Spira“, ir „Spira Art“ bei „Ifö Sign“ WC puodams.

Atidarykite pakabinamo „Ifö“ WC puodo bakelį

Jei turite pakabinamą WC puodą, kuriame vis teka vanduo, taip pat reikės prieigos prie bakelio. Esant pakabinamam WC puodui su paslėptu bakeliu, prie jo galite prieiti per valdymo plokštę.

Pradėkite išimdami vandens nuleidimo mygtuką – pažiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kaip tai padaryti.


Keisti vandens nuleidimo vožtuvą, įleidimo vožtuvą ar apatinę tarpinę?

Jei vanduo WC puode teka dėl sugedusio vandens nuleidimo vožtuvo, įleidimo vožtuvo ar apatinės tarpinės, tą dalį reikia išvalyti arba pakeisti. Jei turite senesnį WC puodą arba matote, kad jame nuolat teka vanduo, reikėtų pagalvoti apie naujo WC puodo įsigijimą.

Apatinės tarpinės keitimas

Jei vanduo teka ir atjungus vandens tiekimą, gali tekti pakeisti išleidimo vožtuvo tarpinę. Kaip tai padaryti, pamatysite čia.

Įleidimo vožtuvo keitimas

Jei vanduo teka prisipildžius bakeliui, gali būti sugedęs WC puodo įleidimo vožtuvas arba jį reikia išvalyti. Jei vožtuvas sugedo, gali būti, kad susidėvėjo guminė tarpinė. Žiūrėkite mūsų vaizdo įrašą apie tai, kaip valyti ar keisti įleidimo vožtuvą.

Prieš pradedant, verta iš bakelio išleisti vandenį.

Informacijos apie tai, kaip remontuoti „Ifö“ WC puodą, rasite „Ifö“ „YouTube“ kanale.


Vanduo teka dėl kalkių nuosėdų

Jei vanduo teka dėl bakelyje susikaupusių kalkių nuosėdų, gali tekti nukalkinti WC puodą. Kalkių kaupimąsi bakelyje dažnai sąlygoja jūsų vietovėje esantis kietas geriamasis vanduo.

Jei vanduo jūsų WC puode teka dėl kalkių, galima pamatyti, kad vandens nuleidimo vožtuvas sunkiai slankioja ir juda.

Kaip greitai ir tinkamai suremontuoti WC puodą

Svarbu greitai suremontuoti nesandarų WC puodą, nes sąskaita už vandenį gali didėti vandeniui ilgai tekant. Be to, tekančio vandens garsas gerokai erzina ir nuleidžiant vandenį nuleidimo jėga gali būti per silpna.

Jei abejojate, kodėl WC puode nenustoja tekėti vanduo, visada rekomenduojame susisiekti su profesionaliu santechniku. Jei nusprendžiate patys remontuoti savo WC puodą ir netinkamai atliekate taisymo veiksmus, garantijos galiojimas baigiasi.

Skaitykite apie gaminių garantiją