„Ifö“ vonios kambarys

Vonios kambario dydis

Sužinokite, kaip tobulai suprojektuoti vonios kambarį – tai puiki galimybė išnaudoti savo turimą erdvę.

Įprastai vonios kambarys yra nedidelis, todėl reikia sumaniai išnaudoti erdvę, kad būtų galima turėti reikiamus baldus ar įrangą, tuo pačiu suderinti grožį bei praktiškumą.

Ieškodami jums tinkamo vonios kambario dizaino, galite pabandyti išanalizuoti, kaip naudojatės savo dabartiniu kambariu, pasižymėdami, ką naudojate, o ko ne. Pavyzdžiui, šeimos vonios kambariui paprastai reikės vonios, intensyviam naudojimui ir drėgmei atsparių paviršių, o individualus ar poros vonios kambarys gali būti šiek tiek prabangesnis.

„Ifö“ vonios kambarys

Maži vonios kambariai

Esama daugybė įvairių galimybių erdvei taupyti ir funkcionaliam vonios kambariui sukurti, išskiriant erdvės ir daiktams laikyti, net mažesniame vonios kambaryje.

Pavyzdžiui, turime tokių sprendimų kaip ant stalviršio montuojamas praustuvas su apatine spintele. Vietoje paprasto veidrodžio verta apsvarstyti galimybę rinktis veidrodinę spintelę. Aukšta spinta – dar vienas geras sprendimas mažesniems vonios kambariams. Šiuo atveju, pločio trūkumą kompensuoja spintelės aukštis.

Dėl akivaizdžių priežasčių dušas beveik visada įrengiamas kampe. Vietoje dušo užuolaidos verta pagalvoti apie dušo sieneles. Jų yra įvairių dydžių ir formų, be to, jomis patogu naudotis.

Jei jūsų vonios kambarys išties labai mažas, optimalus sprendimas gali būti sienelė su siauromis durimis ir šiek tiek gaubtu profiliu. Kai dušu nėra naudojamasi, sienelę nesunkiai atlenksite prie sienos, kad sutaupytumėte erdvės.

Jei įmanoma, rekomenduojame rinktis ne pastatomą, o pakabinamą WC. Tokiu atveju, nuleidimo mechanizmas bus paslėptas sienoje, ir jūs sutaupysite nemažai vertingos erdvės. Be to, vonios kambarį bus paprasčiau valyti, nes po pakabinamu WC lieka laisvos erdvės.
„Ifö“ vonios kambarys

Vidutinio dydžio ir dideli vonios kambariai

Turint didesnį vonios kambarį, atsiveria daug daugiau galimybių, ir ne tik kalbant apie erdvės panaudojimą. Didesnėje erdvėje spintelės, praustuvas, WC ir vonia yra atskiri elementai, kurių nebūtina derinti tarpusavyje.

Kokie yra jūsų poreikiai, ir kokią funkciją atliks jūsų vonios kambarys? Vonios kambarys gali smarkiai skirtis priklausomai nuo to, ar turite vaikų, ar reikia vonios, dušo ar abiejų, kiek žmonių naudosis vonios kambariu.

Pradėkite paklausdami savęs: „Kokio vonios kambario aš noriu?“. Apatinėse ir veidrodinėse spintelėse tilps nemažai daiktų. Kitas sprendimas – pastatyti dvi ar tris aukštas spinteles vieną šalia kitos. Pasvarstykite, ar jums labiau patiktų šiuolaikiškai atrodanti dušo sienelė ar dušo kabina. Jei turite daug erdvės, galite susikurti asmeninę SPA erdvę įsirengdami vonią. Planuojant naująjį vonios kambarį, visada naudinga pradėti paprastu brėžiniu popieriuje langeliais.

Nemažai įkvėpimo rasite įvairiuose žurnaluose interjero ir architektūros tematika. Nepamirškite, kad pagalbos ar patarimo visuomet galite kreiptis į mūsų specialistus.

Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

„Ifö“ brošiūra

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų