Mediena vonios kambaryje

Vonios kambario, kuriame naudota mediena, grožis

Kaip naudoti medieną vonios kambaryje?

Nesvarbu, ar tai natūralaus ąžuolo masyvo pietų stalas, ar virtuvėje esantis raudonmedžio šoninis stalas, mediena patenka į mūsų namus. Ir mūsų vonios kambariai nėra išimtis.

Bet kaip jūs naudojate medieną drėgnoje vonios kambario aplinkoje? Nuo medinių grindų iki medinių lentynų ar medinių vonios baldų – čia rasite viską, ką reikia žinoti.

Idėjos vonios kambariui, kuriame naudojama mediena

Pastaraisiais metais mediniai baldai ne veltui išpopuliarėjo Šiaurės šalių dizaino srityje. Nesvarbu, ar pageidaujate sukurti subtilų, minimalistinį vonios kambario interjerą, ar patvarią, kaimiško stiliaus aplinką, medžiagų asortimentas dizaino prasme yra neribotas. Kita vertus, medienos naudojimas drėgnoje vonios kambario aplinkoje gali atrodyti nevykusiu sprendimu. Juk vonios kambaryje kinta temperatūra ir taškosi vanduo.

Štai keletas idėjų vonios kambariui, kaip galėtumėte saugiai naudoti medieną vonios kambaryje ir patarimai, ko turėtumėte vengti.

Medinės grindys. Kaip derinti dizainą su funkcionalumu?

Norint užtikrinti sveiką ir praktišką vonios kambario aplinką, labai svarbu pasirinkti tinkamą grindų dangos medžiagą.

Paprastai reikėtų vengti tokios minkštos medienos, kaip pušis ir eglė, įskaitant bambuką ar kamščiamedį. Jie labiau sugeria drėgmę, todėl yra didelė rizika, jog jie nebus atsparūs drėgnai aplinkai. Vonios kambario sąlygomis geriau naudoti tokį kietmedį, kaip tikmedis, ąžuolas ar vyšnia.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad juos taip pat reikia kruopščiai prižiūrėti. Tinkama danga gali kažkiek apsaugoti paviršių, tačiau iškart nenuvalius iš dušo ar vonios išsiliejusio vandens, jis gali lengvai paveikti medienos apsauginį sluoksnį.

Siekdami sukurti kuo natūraliau atrodančią atmosferą ir išvengti drėgmės bei vandens poveikio vonios kambario grindims, taip pat galite naudoti medžio imitacijos, akmens masės arba cementines plyteles.

Jei vis tiek nenorite atsisakyti medienos vaizdo, apsvarstykite galimybę naudoti medieną primenančius gaminius, pavyzdžiui, medienos imitacijos plyteles. Jie gali padėti sukurti norimą natūralų vaizdą vonios kambaryje, yra visiškai atsparus drėgmei ir jiems reikia mažiau priežiūros.

Mediniai baldai. Kaip išsirinkti tinkamiausią rūšį ir dangą

Kas tai bebūtų, – balinta pušis, natūrali mediena ar bambuko produktai – sunku atsispirti natūraliai atrodančiai, šiltai tekstūrai, kuria pasižymi gyvenamosiose patalpose naudojama mediena. Kaip medinių grindų, taip ir medinių baldų bei kitų vonios kambario dekoro aksesuarų natūralių spalvų paletė yra gan plati, tačiau jų medžiagos yra taip pat neatsparios drėgmei ir drėgnai aplinkai.

Pradedant medinių lentynų ar medinių veidrodžių rėmų kabinimu ir baigiant šiltų bei ramių akcentų išdėstymu, norint sukurti atsparų vonios kambario interjerą, svarbu pasirinkti tinkamą medienos rūšį ir dangą.

Štai kodėl, mąstant apie medinius vonios kambario baldus, visada verta atsižvelgti, kurie baldai turės tiesioginį kontaktą su drėgme (pavyzdžiui, pastatoma spintelė) ir kurie neturės kontakto su išsiliejusiu vandeniu ar drėgme (pavyzdžiui, pakabinamos sieninės lentynos, rėmeliai ar kitos dekoro detalės).

Kokiais mediniais baldais benorėtumėte apstatyti savo vonios kambarį, siekdami sukurti patvarų ir ilgaamžį vonios kambario interjerą, atsižvelkite į šiuos dalykus:

Pasirinkite tinkamiausią medienos rūšį

Vieni medienos tipai yra mažiau atsparūs vandens poveikiui nei kiti. Pavyzdžiui, tikmedžio mediena yra itin atspari vandeniui.

Tuo tarpu mediniai veidrodžių rėmai ar spintelės gali būti pagaminti iš porėtos pušies medienos, su sąlyga, kad jie bus laikomi atokiau nuo drėgnos aplinkos.

Pasirinkite tinkamiausią dangą

Jei mediniai baldai stovės arti vandens šaltinio, pasidomėkite, ar mediena yra padengta vandeniui atsparia danga.

Norint išlaikyti gražią ir malonią medinių paviršių išvaizdą, yra daugybė būdų juos apsaugoti nuo išsiliejusio vandens. Pavyzdžiui, medinius baldus galite padengti natūraliu, vandeniui atspariu tungamedžių aliejumi, kuriuo anksčiau būdavo impregnuojami laivų korpusai.

Pasisemkite įkvėpimo iš gamtos

Kas tai bebūtų – grindys, baldai ar dekoras – išsirinkę tinkamą medienos rūšį ir dangą, apsvarstykite galimybę savo vonios kambario interjerą papildyti tokiais natūraliais dalykais kaip augalai.

Jie ne tik sukurs ramią ir natūraliai atrodančią aplinką, bet ir pagerins oro kokybę. Tiesą sakant, įvairiems augalams patinka drėgmė, todėl jie natūraliai sugers ore tvyrančią drėgmę.

Pavyzdžiui, bambukiniame vazonėlyje pasodinta orchidėja ne tik sukurs dailią oazę primenančią atmosferą, bet ir higroskopinėmis medžiagomis sugers perteklinį drėgmės kiekį ore.


Laikas medieną paversti pagrindiniu vonios kambario interjero akcentu. Siekiant sukurti ilgaamžį ir tvarų vonios kambarį, svarbu atidžiai apgalvoti, kur naudosite medieną, kokia medžiaga būtų tinkamiausia, kaip ją ilgainiui prižiūrėsite ir kokia danga padengsite.


Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų