Mažas vonios kambarys

Maži vonios kambariai: kaip išplėsti erdvę

Mažiems vonios kambariams skirti vonios sprendimai

Šiaurės šalys garsėja savo mažais vonios kambariais, tačiau maža vonia dar nereiškia, kad teks aukoti funkcionalumą ar stilių. Pasitelkus išmanius daiktų laikymo sprendimus, net mažiausi kambariai gali tapti praktiškesni, o savo vonios kambarį paversite šiuolaikiškesniu ir erdvesniu.

Patarsime, kaip išplėsti erdvę ir maksimaliai ją išnaudoti pasitelkiant tinkamus mažiems vonioms kambariams skirtus erdvę taupančius sprendimus.

Išmanūs mažiems vonios kambariams skirti dušo sprendimai

Mažuose vonios kambariuose vonia greičiausiai netilps, todėl tokiu atveju puikiu sprendimu tampa dušo kabinos, dušo kampai arba judančios dušo durys. Iš aukštos kokybės stiklo pagamintos slankiojančios arba varstomos durys sukuria erdvią ir atvirą aplinką ir padeda sutaupyti vertingos erdvės.

Ieškodami dydžių ir modelių, turėkite omenyje šią informaciją:

  • Dušo kabinos. Dušo kabinas paprastai sudaro vienas išbaigtas korpusas su patogiomis slankiojančiomis durimis, kurį lengva įmontuoti pasinaudojus reguliuojamomis, po dušo padėklu esančiomis kojelėmis.
  • Dušo kampai. Dušo kampus galima pritvirtinti prie bet kurio vonios kambario kampo sienų. Daugumoje dušo kampų yra įmontuotos išlenktos arba tiesios durys, kurias maudantis galima sandariai uždaryti magnetine juostele ir, kai dušas nenaudojamas, atidaryti tiek į vidų, tiek į išorę.
  • Dušo durys. Atskiras dušo duris galima pritvirtinti prie sienos ir įtalpinti net ir mažiausiose erdvėse. Nusprendę rinktis šį sprendimą, įsigykite judančias duris, kad baigę praustis galėtumėte pristumti jas prie sienos.

Rinkdamiesi tiek dušo kampą, tiek dušo duris, įsitikinkite, kad jie turi kėlimo vyrį – taip galėsite atidaryti ir uždaryti nebraižydami grindų.Susižinokite daugiau apie tai, kaip pasirinkti geriausią dušo modelį.

Mažosiose vonios kambariuose judėkite laisvai

Judėjimo vonios kambaryje galimybės labai priklauso nuo pasirinkto praustuvo. Idealiu atveju, būtų rekomenduotina pašalinti visas grėsmes susitrenkti, trukdančias mėgautis vonios ritualais, tačiau tuo pačiu praustuvas turėtų būti pakankamai didelis, kad užtektų vienos muilui ir kitoms higienos priemonėms.

Būtent todėl asimetriški kampiniai praustuvai bei nedideli praustuvai, specialiai sukurti taip, kad užimtų kuo mažiau erdvės, gali tapti idealiu sprendimu jūsų mažam vonios kambariui. Juos primontavus prie sienos, nebelieka kliūčių, todėl galėsite laisvai judėti net ir mažiausiame kambaryje.

Derinkite praustuvą ir patogius daiktų laikymo sprendimus

Praustuvų būna įvairių formų ir modelių. Tyrinėdami galimus variantus, atkreipkite dėmesį ir į patogias integruojamas, po praustuvu montuojamas laikymo sistemas.

Jei, tarkim, nuspręsite rinktis apačioje montuojamas spinteles, įsitikinkite, kad jos idealiai telpa po praustuvu. Sujungdami praustuvą ir spintelę į vieną harmoningą vienetą, turėsite kur patogiai laikyti higienos priemones, o vonia atrodys elegantiškai, švariai ir tvarkingai.

Išplėskite laikymui skirtą vietą mažame vonios kambaryje

Ieškodami galimybių daiktams laikyti mažame vonios kambaryje, ant kambario grindų nedėkite baldų – verčiau patikrinkite kambario sienas ir suraskite vietą, kur būtų galima pakabinti prie sienos tvirtinamas spinteles ar daiktų laikymo sistemas.

Praradę gylio, laimėsite aukščiu. Ar išnaudota erdvė virš unitazo? Ar paliktas pakankamas tarpas tarp praustuvo spintelės stalčių ir šalia esančių baldų? Galbūt šalia praustuvo atsirastų vietos plonai, aukštai spintelei, kurioje tilptų papildomi daiktai?

Taip pat nepamirškite atkreipti dėmesio į detales. Įdiegę atidarymo paspaudimu funkciją, galėsite sutaupyti paskutinius laisvos erdvės centimetrus, kuriuos paprastai užima rankenos. Be to, vietos sutaupyti galite panaudodami praktiškus priedus, pvz., į spintelę montuojamą veidrodį ar elektros lizdą.

Prie sienos tvirtinami baldai padės ne tik maksimaliai išnaudoti erdvę mažame vonios kambaryje, bet ir supaprastinti valymą – net mažiausi kampai taps labiau pasiekiami, o grindys geriau matomos.


Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų