Vonios kambario sienos

Įkvepiančios vonios kambario sienos

Vonios kambario sienos: iš ko galite rinktis?

Savo vonios kambario sienoms galite rintis įvairius elementus – nuo medinės apdailos iki plytelių ir specifinę funkciją atliekančios apdailos, pvz., vandeniui atsparių medžiagų.

Sužinokite, kaip medžiagos, pavyzdžiui, plytelės ar medis, gali paversti kambarį funkcionalesniu ir atšviežinti jo išvaizdą.

Įkvepiančios idėjos vonios kambariui: 4 populiariausios vonios kambario sienų apdailos medžiagos

Didelę dalį vonios kambario įrangos einant metams veikia drėgmė, o dažna problema tampa vandens sukelti baldų ir aplinkinio interjero pažeidimai. Lengviausias ir veiksmingiausias būdas užkirsti kelią medžiagų ir paviršių būklės blogėjimui ir apriboti kontaktą su išsiliejusiu vandeniu – laikyti baldus kaip įmanoma atokiau nuo vandens šaltinių.

Tiesa, kalbant apie vonios kambario sienas, reikalai kiek sudėtingėja, nes jos neišvengiamai turi sąlyčio taškų su drėgnomis vonios kambario zonomis, pvz., dušo zona. Būtent todėl tinkamai užsandarintos ir vandeniui nelaidžios vonios kambario sienos yra esminis kriterijus siekiant užtikrinti sveiką ir funkcionalią vonios aplinką.Toliau pateikiame informaciją, kurią derėtų žinoti apie populiariausius vonios kambario sienų apdailos sprendimus.


1. Dažai

Perdažius sienas galima greitai atgaivinti vonios kambario išvaizdą, o galimybės čia beribės.

Nesvarbu, ar sekate naujausiomis vonios kambario spalvų tendencijomis, norite sukurti ramią švelnių pastelinių tonų aplinką ar tiesiog planuojate panaudoti spalvingus akcentus, nepamirškite atsižvelgti į drėgnas vonios zonas.

Jei ieškote būdų užtikrinti atsparumą drėgmei ir išsiliejusiam vandeniui, vienas iš variantų galėtų būti vandeniui atspari danga, apsauganti jūsų vonios kambario sienas nuo vandens sukeltų pažeidimų ir neleidžianti drėgmei patekti į įtrūkius sienoje.

2. Stiklinių ir keramikinių plytelių vonios kambario sienos

Plytelių sienos yra puikus visapusiškas vonios paviršių sprendimas, kurį galima išvysti neretame vonios kambaryje – nuo „švariai“ atrodančių paprastų baltų plytelių iki spalvotų ir raštuotų plytelių kuriamos žaismės.

Jas lengva ne tik valyti, bet ir taisyti ir pakeisti, todėl plyteles vonios kambario sienoms verta rinktis, jei jūsų vonios renovacijai skirtas biudžetas yra ribotas arba tiesiog norite greitai ir paprastai atšviežinti kambarį.

Papildomas patarimas: jei naudosite lateksu modifikuotą skiedinį ir vandens pagrindu pagamintą skiedinio sandariklį, skiedinys tarnaus ilgiau, o valymas supaprastės.

3. Akrilas

Akrilas – tai populiari vandeniui atspari medžiaga, kuria galima apstatyti dušo ar vonios zoną. Akrilo sienų būna įvairių formų ir stilių, jas neretai nesudėtinga sumontuoti patiems.

4. Medis

Medis ilgą laiką buvo išstumtas iš vonios kambarių, nes manyta, kad ši medžiaga nėra pajėgi atlaikyti vandens purslus ir mūsų dušo zonų drėgmę.

Tiesa ta, kad tai galioja tik tam tikroms medžio rūšims, pvz., raudonmedžiui, pušiai, ąžuolui ar neapdorotai medienai, o štai kietas, sunkus medis, pavyzdžiui, riešutmedis arba tamsioji miletija, yra netgi labai atsparus drėgmei, be to, suteikia vonios kambariui prabangumo ir natūralumo. Norėdami pritaikyti medį savo vonioje, nepamirškite laikytis keleto esminių gairių.

Papildomas patarimas: siekiant neleisti drėgmei patekti į medienos profilį, svarbu medį tinkamai apdoroti aliejais ir lakais.

Ar rinktumėtės modernų, natūralų ar prabangų įvaizdį, rinkdamiesi dažus savo vonios kambario sienoms ar naują vonios kambario apdailą, nepamirškite atidžiai išstudijuoti medžiagos savybių ir techninės priežiūros rekomendacijų, kad galėtumėte užtikrinti, jog ši atlaikys sudėtingas vonios kambario aplinkos sąlygas.


Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų