Vonios kambario dizainas

Kambarys, skirtas tik jums

Paverskite vonios kambarį savo pasauliu

Pernelyg dažnai savo vonios kambarį suvokiame kaip praktinę erdvę, kurią tenka dalytis su kitais namų ūkio nariais ir pro kurią kasdien praeina didelis srautas žmonių.

Tačiau daugeliui ši namų dalis yra tapusi daugiau nei tik praktinę funkciją atliekančia erdve. Mūsų vonios kambariai nebėra tik praeinama vieta, naudojama išimtinai esant būtinybei.

Čia užsibūnama. Tiesą sakant, vidutinis suaugęs žmogus vonios kambaryje praleidžia 416 savo gyvenimo valandų (žr. šaltinį), o tai daugiau nei vieneri mūsų gyvenimo metai. Tad kodėl šio laiko neišnaudojus tinkamai?

Pateikiame nuoseklų gidą, kaip savo vonios kambarį paversti tik jums skirtu kambariu.

1. Vonios kambario dizainas: derinkite funkcionalumą ir komfortą

Tobulas vonios dizainas yra kur kas daugiau nei dekoratyvūs elementai ir baldai. Norint susikurti tik jums skirtą kambarį, svarbu užtikrinti didžiausią komfortą ir funkcionalumą.

Svarbiausia vonios kambarį išdėstyti taip, kad būtų saugu sveikatai ir lengva valyti. Norėdami, kad ši erdvė atliktų ne tik vonios kambario funkciją, prieš nuspręsdami dėl stiliaus, būtinai peržiūrėkite tvarkomą kambarį ir patikrinkite, ar nėra įrangos, kurią reikėtų atnaujinti.

Galbūt gali tekti įsigyti naują dušo galvutę arba pakeisti nusidėvėjusią įrangą šiuolaikiškesniais ir veiksmingesniais sprendimais. Tiesa ta, kad daugybę įtaisų galima greitai pakeisti ir be profesionalaus montuotojo pagalbos.

Skaitykite daugiau apie lengvą valymą
„Ifö“ vonios kambarys

2. Atraskite savo vonios kambario dizainą

Norint susikurti kambarį, kur taps tik jūsų privačia erdve, svarbu atrasti savo unikalų stilių, leisiantį džiaugtis aplinka, kuri padės atsipalaiduoti ir savo vonios kambaryje pasijusti kaip tikruose namuose.

Kad ir koks stilius – tradicinis, šiuolaikiškas ar prabangus – būtų jums labiau prie širdies, patarsime, kaip susikurti tik jums skirtą kambarį.

„Ifö“ vonios kambarys

Šiuolaikiškas vonios kambarys

Daugumai šiuolaikiškų vonios kambarių būdingas supaprastintas dizainas ir neutralių spalvų paletės.

Sukurkite subtilų, minimalistinį įvaizdį pagrindinį dėmesį skirdami „švarioms“ detalėmis be papuošimų. Siekdami rasti tinkamus baldus ir įrangą, niekada neprašausite pro šalį pasidomėdami naujausiomis vonios kambario tendencijomis.

Štai internetinis interjero žurnalas „Houzz“ kaip pagrindinius šiuolaikiško stiliaus vonios kambario akcentus įvardija „plaukiojančius“ tualetinius staliukus, stiklinius dušo aptvarus, atskirai statomas vonias arba modernius berėmius veidrodžius.

Be to, pažangūs dizaino elementai, pvz., prie sienos tvirtinami unitazai, spintelės ir praustuvai arba šiuolaikiško dizaino bekontakčio nuleidimo plokštelės atrodo elegantiškai ir padeda neapkrauti jūsų vonios kambario ir proto.

„Ifö“ vonios kambarys

Prabangus vonios kambarys

Galbūt jūsų vonios kambarys yra vienintelis kambarys namuose, kur norisi jaustis prabangiai. Jei jūsų dabartinis vonios kambario dizainas šio poreikio nepatenkina, metas pertvarkai.

Tiesa, aukščiausios klasės dizaino idėjas, tokias kaip atskirai statomos vonios ar erdvūs tualetiniai staliukai, nėra lengva įgyvendinti šiaurės šalims būdinguose nedidelio dydžio vonios kambariuose. Laimei, prabangos gali suteikti ir kokybė bei funkcionalumas.

Omenyje turime, pavyzdžiui, prabangiai atrodančias jutiklių technologijas, sumažinančias skaičių įrangos taškų, kurias esate priversti liesti rankomis (tokias kaip tarkime, bekontakčio nuleidimo plokštelės). Arba prabangos jausmą, kurį suteikia tobulas vonios kambario apšvietimas – ne per ryškus ruošiantis ryte, bet sukuriantis atpalaiduojančią atmosferą poilsio akimirkomis.

„Ifö“ vonios kambarys

3. Nepamirškite asmeniškų akcentų

Kad ir kokį vonios kambario dizainą nuspręstumėte pasirinkti, svarbu kartu sukurti jaukią vonios kambario aplinką.

Puošnūs elementai ir daiktų laikymo sistemos, pvz., patogios dėžės higienos priemonėms laikyti, supaprastins rytinius ritualus ir taps asmenišku baigiamuoju akcentu, paversiančiu vonios kambarį sava erdve.

„Ifö“ vonios kambarys

Kartais mums visiems reikia kambario sau – atsipalaiduoti, įsikrauti naujos energijos, pradėti naują dieną arba persijungti po įtemptų darbų.

Kodėl tokia erdve negalėtų virsti vonios kambarys?


Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

„Ifö“ brošiūra

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų