Medžiagos ir spalvų deriniai

Medžiagos ir spalvų tendencijos vonios kambaryje

Kokios spalvos tinkamos vonios kambariui?

Kaip ir daugelis iš mūsų, jūs tikriausiai didesnę 2020-ųjų metų dalį praleidote mąstydami apie namų atnaujinimą. Juk per tuos metus mes visi perpratome gyvenimo gerai suplanuotoje ir svetingoje aplinkoje privalumus.

O kalbant apie vonios kambarį (vienintelę patalpą namie, skirtą individualiam atsipalaidavimui, ryte palendant po gaivinančiu dušu arba vakare pasineriant į raminančią, šiltą vonią), tinkamos spalvų paletės pasirinkimas gali labai nulemti jūsų nuotaiką.Taigi, jei mąstote, ką ir kur turėtumėte atnaujinti, pažvelkite į populiariausias Skandinavijos šalių spalvų tendencijas, kurios padės susikurti reikiamą atmosferą. Siekdami lengviausiai įgyvendinamų, tačiau elegantiškų idėjų vonios kambariui, pirmiausia, turėtume mintimis nukeliauti į šiaurę.

I spalvų tendencija: natūraliai šiaurietiškas vaizdas

Projektuodami vonios kambarį, žmonės vis dar mąsto apie tvarumą. Akivaizdu, kad ateinančiais metais populiariausios bus šiltos smėlio spalvos, raminantys žalios spalvos tonai ir medieną primenantys rudos spalvos atspalviai.

Bet būkite atsargūs – spalva gali daryti kitokį poveikį, jei ją sups matiniai arba blizgūs keraminiai paviršiai. Štai kodėl, prieš rinkdamiesi naujus sienų dažus, turėtumėte nepamiršti atsižvelgti į visą vonios kambario aplinką ir savęs paklausti, kokie baldai ir keraminiai paviršiai galėtų papildyti jūsų vonios kambario spalvą.

Šviesesnė ir lengvesnė aplinka, išsiskirianti aiškiu kontrastu tarp sienų dažų ir kitų daiktų gali būti ypač geru sprendimu Šiaurės šalyse. Tokios natūralios medžiagos, kaip mediena ar natūralus akmuo, puikiai dera su švelniais smėlio spalvos atspalviais arba žaliais tonais.

Pamąstykite, kaip atrodytų kruopščiai pagamintos medinės spintelės prie baltos sienos ir šviesiai pilkos dušo užuolaidos arba iš bambuko, sendintos medienos ar smiltainio pagamintos dekoratyvinės detalės priešais tamsiai žalią sieną.

II spalvų tendencija: elegantiškai šiaurietiškas vaizdas

Šiaurietiško dizaino esmė yra laikytis minimalizmo principų, o ši tendencija išliko populiari net po neramių 2020-ųjų. Jei siekiate paprastesnio ir elegantiškesnio vaizdo, jums labiausiai gali tikti pilkos spalvos sienų dažų tendencija.

Nors šviesūs pilkos spalvos atspalviai puikiai tinka kurti santūrią, minimalistinę atmosferą, norimą elegantišką vaizdą taip pat galite sukurti tamsesniais pilkos spalvos atspalviais, ypač juos derindami su tamsiais, matiniais praustuvais ar dušo sistemomis.

Jei į savo vonios kambarį norite įnešti šiek tiek spalvų, pilkos spalvos sienų dažai suteikia puikią galimybę sudėti kūrybinius akcentus, naudojant išraiškingų ir ryškių spalvų detales.

Pagalvokite, kaip atrodytų mėlyna augalų vaza prie lango arba kai kurių pilkų sienų plotą užpildantis spalvingas meno kūrinys. Maži, spalvingi aksesuarai gali suteikti žaismingumo jausmą, išlaikydami elegantišką bendro dizaino vaizdą.


Atkreipkite dėmesį į tvarius baldus

Kokį vaizdą bepasirinktumėte, įsitikinkite, jog perkate tik gerai atrodančius daiktus, kurie tarnaus daugybę ateinančių metų ir greitai nenusidėvės.

Juk Šiaurės šalių dizainas yra susijęs su ilgaamžių ir tvirtų baldų kūrimu. Pasirinkę iš natūralios šviesios medienos pagamintus vonios kambario baldus ir tvarias jungiamąsias detales galite sukurti tiek natūralų, tiek elegantišką vonios kambario dizainą.

Tačiau tai taip pat reiškia, jog turėsite atsisakyti perteklinių dekoracijų arba visiškai nereikalingų priedų. Sekant Šiaurės šalių tendencijas, svarbu gerai išnaudoti mus supančią erdvę ir dukart pamąstyti prieš dedant bet kokį papildomą aksesuarą.

Vonios kambario augalai

Galiausiai, žmonės per metus, kuriuos jie buvo priversti laiką leisti namuose arba eidavo pasivaikščioti į gamtą, namus pradėjo puošti lapiniais augalais. Pastarieji, neabejotinai, pateko ir į vonios kambarį.

Siūlome vengti sukulentų, kuriems labiau patinka sausesnis klimatas, o vietoj jų rinktis bambukus, eukaliptus ir orchidėjas. Šiems augalams patinka drėgna aplinka, be to, jie yra atsparūs tiek aukštesnei tiek žemesnei temperatūrai.


Nors visi nekantraujame praleisti mažiau laiko uždarose patalpose, esame tikri, kad kruopščiai suprojektuotų ir jaukių namų grožis išliks ilgai. Kada, jei ne dabar suteikti vonios kambariui nesenstantį vaizdą?

Pasinaudokite šiomis spalvų tendencijomis kurdami naująjį vonios kambarį!


Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų