Kaip pakeisti WC puodą?

WC puodo keitimo eiga skiriasi priklausomai nuo to, ar norite keisti pastatomą ar pakabinamą WC puodą, arba nuo to, ar norite pastatomą WC puodą pakeisti pakabinamu modeliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip ir ką apsvarstyti keičiant WC puodą.

Prieš keičiant vonios kambario WC puodą, verta pasikonsultuoti su kvalifikuotu santechniku.

Pastatomo WC puodo keitimas

Jei norite pakeisti ant grindų statomą WC puodą, gali tekti apsvarstyti kelis dalykus.

Modelio parinkimas

Jei esamas WC puodas yra pritvirtintas prie grindų, verta rinktis tokį WC puodą, kurio varžtų kiaurymės yra tose pačiose vietose kaip ir turimo WC puodo. Tuomet jums nereikės gręžti skylių WC puodui pritvirtinti. Gali būti sudėtinga išgręžti naujas skyles, pavyzdžiui, jei vonios kambaryje yra šildomos grindys.

Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra turimo WC puodo užraktas – ar jis yra P, ar S tipo. Svarbus ir vandens gaudyklės dizainas – ar vandens nutekėjimo anga nukreipta į grindis, ar į sieną. Todėl, norėdami išvengti vamzdyno permontavimo, pasirinkite tokį WC puodą, kuris tinka esamam vamzdynui.

Varžtai ar klijai

Montuojant WC puodą ant grindų, yra dvi alternatyvos – varžtai arba klijai.

Ant grindų statomo WC puodo klijavimas

WC puodo tvirtinimo klijuojant nauda:
• Nereikia gręžti skylių
• Tai yra pranašumas, jei turite šildomas grindis
• Tarp WC puodo ir grindų nesikaupia nešvarumai
Žiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kaip montuoti ant grindų statomą WC puodą.

WC puodą pritvirtinkite varžtais

Jei turimas WC puodas yra pritvirtintas varžtais, tai gali palengvinti montavimo procesą, jei išsirinksite tokių pačių matmenų naują WC puodą ir galėsite dar kartą panaudoti išgręžtas skyles.

Pastatomo WC puodo klijavimas


Kaip pakeisti pakabinamą WC puodą?

Nesvarbu, ar nebenorite ant grindų statomo WC puodo, ar norite pakeisti pakabinamą WC puodą, vis tiek vertėtų pasitarti su kvalifikuotu santechniku.

Nuo ant grindų statomo prie pakabinamo WC puodo

Jei norite ant grindų statomą WC puodą pakeisti pakabinamu, reikia išsirinkti bakelį ir potinkinį rėmą, kuris laiko WC puodą. Jei ant esamos sienos nėra vietos, iš esamos vonios kambario sienos reikia pastatyti dėžę ar papildomą sienelę. Tam reikia maždaug 20 cm gylio ertmės.

„Ifö“ rekomenduoja pasirinkti „Geberits Duofix“ potinkinį WC rėmą, jei reikia sumontuoti pakabinamą WC puodą.
Atkreipkite dėmesį į turimo WC puodo užraktą – ar jis yra P, ar S tipo. Taip pat apžiūrėkite, ar vandens nutekėjimo anga nukreipta į grindis, ar į sieną. Jei nenorite permontuoti turimo vamzdyno, pasirinkite tokį WC puodą, kuris tiktų esamam.

Pakabinamo WC puodo keitimas

Jei pakabinamą WC puodą norite keisti kitu modeliu, tai padaryti gana lengva. Jei turite „Ifö“ WC puodą, galite lengvai jį pakeisti kitu „Ifö“ modeliu, nes WC puodo montavimo angos bus tokių pačių matmenų.

Skaitykite plačiau, kaip montuoti naują pakabinamą WC puodą

Kiek vietos reikia pakabinamam WC puodui sumontuoti?

Montuojant pakabinamą WC puodą, reikia atsižvelgti į kambario dydį. Taip pat ir į tai, ar yra vietos puodui ir bakeliui, ar bus pakankamai vietos aplink patį puodą.

Pagrindinė taisyklė – priešais ir greta WC puodo turi būti palikta bent 80 cm vietos.

Montuodami pakabinamą WC puodą, turite palikti vietos ir bakeliui (16–20 cm) bei pakabinamam puodui. „Ifö“ standartinių pakabinamų dubenų gylis skiriasi nuo 49 iki 53 cm.

Koks pakabinamo WC puodo aukštis?

„Ifö“ rekomenduoja standartinį 42 cm aukštį esant pakabinamam WC puodui, nors aukštis gali ir skirtis esant skirtingiems modeliams. Jei jums sunku judėti, pakabinamą dubenį galima montuoti aukščiau, kad būtų lengviau atsisėsti.

Ar galima ir (ar) leidžiama patiems remontuoti WC puodus?

WC puodą montuoti galite patys, jei jo jungtys atitinka to WC puodo, kurį norite keisti, jungtis. Vadinasi, nereikia patiems montuoti naujų santechnikos mazgų ir prijungti vandens nutekėjimo vamzdžių. Tai turi atlikti kvalifikuotas specialistas. Prieš pradėdami, susisiekite su vietos montuotoju.

Nusprendę patys išmontuoti turimą WC puodą, nepamirškite išjungti vandens ir ištuštinti bakelio.