„Ifö“ vonios kambarys

Kiek kainuos jūsų svajonių vonios kambarys?

Ar turėtumėte remontą atlikti patys, ar verčiau kreiptis į profesionalus?

Apie naują vonios kambarį galvojantys būstų savininkai dažniausiai iškart susiduria su dviem esminiais klausimais:

1. Kiek kainuoja naujas vonios kambarys?
2. Ar samdyti profesionalus, ar nepabijoti įsirengti naują vonios kambarį patiems?

Kai pradedame galvoti apie vonios kambario remontą, visi norime sutaupyti pinigų. Juk naujo vonios kambario projektas apima vamzdyną, elektros instaliaciją, neretai – ir plytelių apdailą, tad susiremontuoti vonios kambarį gali būti gana brangu.

Jei ieškote gairių, kiek jums gali kainuoti vonios kambario remontas ar naujo įrengimas, o gal norite sužinote, kur ir kaip galima sutaupyti, skaitykite žemiau.

Kaip apskaičiuoti naujo vonios kambario kainą?

Naujo vonios kambario kaina gali stipriai įvairuoti priklausomai nuo jūsų vonios kambario remonto dydžio ir apimties. Ar norite viso vonios kambario remonto, tai yra naujo išplanavimo, naujų grindų ir sienų? Ar norite veikiau tik tam tikrų naujų įrengimų, naujos spintelės su praustuvu ir perdažyti sienas?

Remontuojant vonios kambarį neretai brangiausiai kainuoja vamzdyno darbai. Jei norite renovuoti visą patalpą arba perkelti įrengimus, vamzdynų pakeitimo ir naujų įrengimų kaina gali svyruoti nuo 4 iki 7 tūkstančių eurų. Tačiau yra vienas būdas sumažinti vamzdyno remonto darbų kainą – jei galite, palikite vamzdyną ir jungtis prietaisams toje pačioje vietoje arba naują vonios kambarį įsirenkite šalia ūkinio kambario su vamzdynu.

Vis dėlto, jeigu norite sužinoti bendras vonios kambario remonto kainas, vadovaujantis namų interjero profesionalais „HOUZZ“, vonios kambarys koridoriuje jums gali kainuoti nuo 8 iki 16 tūkstančių eurų, prie miegamojo įrengtas vonios kambarys – nuo 32 iki 50 tūkstančių eurų, o prabangus prie miegamojo įrengtas kambarys – nuo 81 tūkstančio eurų.

Kitas būdas apskaičiuoti bendrą naujo vonios kambario kainą – vadovautis „Bolius“ būstų savininkų informacijos centro patarimais. Pasak šio centro narių, naujas vonios kambarys įprastai kainuoja 3,5 – 4 tūkstančiai eurų už kvadratinį metrą.

„Ifö“ baldai

Vonios kambario remonto kaina (išskyrus įrengimus ir darbą)

  • WC puodas: 115–350 €
  • Ranka valdomas dušas: 45–550 €
  • Dušo užuolaidėlė: 55–170 €
  • Vonia: 115–800 €
  • Praustuvas: 55–230 €
  • Čiaupai: 45–115 €
  • Grindų plytelės: 12–200 € už m²
„Ifö“ baldai

Ar daryti patiems, ar kreiptis į profesionalus?

Klausimas į šį atsakymą, žinoma, daugiausia priklauso nuo kainos. Kiek kainuoja profesionalų įrengtas vonios kambarys, palyginus su jūsų pačių įrengtu vonios kambariu? Tai taip pat laiko klausimas. Kiek laisvo laiko galite skirti remontui? Ar jūsų šeima gali gyventi be vonios kambario, kol atliksite remontą? Jei auginate paauglę dukrą arba visad murziną kūdikį, gali būti, kad ilgai be vonios kambario negalėsite išbūti. Nebent, žinoma, jūsų namuose yra įrengtas ir kitas vonios kambarys.

Priklausomai nuo to, kur gyvenate, gali būti, kad privalėsite samdyti licencijuotą profesionalą, ypač jei planuojate keisti vamzdyną. Patikrinkite, kokios taisyklės galioja jūsų šalyje.

„Ifö“ vonios kambarys

Jei vonios kambarį renovuojate patys

Kad ir koks būtų jūsų projekto dydis, beveik visada galioja viena pagrindinė taisyklė. Pačių atliekamas remontas kainuoja maždaug perpus pigiau nei profesionalų samdymas. Patys nusiperkate medžiagas ir neturite mokėti už darbą. Tad kai pasiruošite naujo vonios kambario planus, pabandykite apskaičiuoti vonios kambario medžiagų, baldų, priedų ir dalių kainą. Tada padauginkite gautą sumą iš dviejų ir apytikriai žinosite, kiek jums kainuotų pasamdyti profesionalą.

Vis dėlto, atkreipkite dėmesį, kad įrengdami vonios kambarį patys taip pat galite iššvaistyti labai daug nervų. Turint omenyje vamzdyną, plyteles ir galimai sudėtingus įrengimus, vonios kambarys yra viena iš būsto erdvių, kurias susiremontuoti patiems sunkiausia.

„Ifö“ baldai

Sklandus procesas – neįkainojamas

Gerai žinoma, kad vonios kambario remonto projektų įgyvendinimo metu dažnai atsiranda nenumatytų keblumų: pavyzdžiui, atrandate pūvančias juodgrindes po nesandariu dušu arba surūdijusių vamzdžių krūvą, kurie turi įtakos ir kitiems jūsų namų vamzdžiams. Šie netikėtumai gali pakišti koją, padidinti kainą, o jei neturite ypač gerų įgūdžių – ir sukelti didžiausią stresą.

Tad skaičiuodami įrengimo kainą būtinai apgalvokite ir apie savo ramybę. Galbūt verta sumokėti profesionalui daugiau, tačiau išlikti ramiems ir tikriems. Bet kokiu atveju tikriausiai verta pasikalbėti apie savo projektą su profesionalu ir įsitikinti, kad priimate teisingą sprendimą.

Natūralu, kad pradėję rengti vonios kambario remonto projektą, iškart pagalvosite apie kainą. Bet procesas gali būti lygiai tiek pat svarbus. Tikriausiai norite, kad remontas būtų maloni patirtis jums ir jūsų šeimai. Tad nepamirškite pagalvoti ir apie tokius dalykus kaip laikas, kantrybė ir ramybė bei atsižvelgti į juos skaičiuojant vonios kambario remonto kainą, nes tam tikrų dalykų pinigais neįsigysite.

„Sense Art“ baldai

Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros

Ar tai bus tik greitas projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambario brošiūras, kad pasisemtumėte daugiau įkvėpimo!

„Ifö“ brošiūra

Daugiau įkvepiančių straipsnių ir dizaino patarimų