KAIP TEISINGAI SUPLANUOTI JŪSŲ VONIOS KAMBARĮ?

Vonios kambarys – tai bene pirma patalpa, kurioje apsilankome kiekvieną rytą, ir paskutinė patalpa, kurioje palydime kiekvieną vakarą, prieš eidami miegoti. Vonios kambarys yra svarbi bet kurių namų dalis. Būtent todėl verta skirti daugiau laiko ir pastangų projektuojant savo naująjį vonios kambarį. Savo klientus raginame aptarti vonios kambario galimybes su profesionalais – santechnikais, salonų darbuotojais ar architektu. Juk specialistas neretai įžvelgia galimybes, kurių Jūs galite nepastebėti, ir gali padėti jums sukurti elegantišką, funkcionalų ir saugų vonios kambarį.

Galimybės

Pradėti planuoti naująjį vonios kambarį geriausia tiesiog popieriaus lape langeliais nubraižant dvimatį planą. Nepamirškite pažymėti durų ir langų, ir tik po to pereikite prie stambesnių elementų – vonios ir praustuvo baldų. Pabandykite juos išdėstyti skirtinguose patalpos kampuose ar priešingose pusėse, kad įsivaizduotumėte, kaip gali atrodyti vonios kambarys. Žinoma, visa tai lengviau padaryti didesniame vonios kambaryje nei mažame. Galimybės taip pat priklauso nuo kitų aplinkybių. Jei statotės naują namą, vonios kambario plotą ir formą galite rinktis patys. Vis dėlto, remontuojant esamą vonios kambarį, galimybių yra mažiau.  

Kaip išnaudoti erdvę

Kuo mažesnė patalpa, tuo svarbesnis dizainas. Erdvę galima taupyti įvairiais būdais, kartu sukuriant stilingą ir funkcionalų vonios kambarį, net jei jis yra nedidelis. Pavyzdžiui, daug vietos sutaupysite įrengę vonios pertvarą. Daugiau įkvėpimo ieškokite čia.

Dirbkite su profesionalais

Profesionaliai įrengtas ir gerai suprojektuotas vonios kambarys neprivers Jūsų gailėtis ir tarnaus Jums ilgus metus. Nors nemažą dalį paruošiamųjų darbų galite padaryti savarankiškai, tam tikrus darbus teks patikėti sertifikuotiems specialistams. Profesionalios pagalbos tikrai prireiks įrengiant elektros instaliacijas ir santechniką. Tinkamiems drėgmės barjerams ir grindų nuolydžiui įrengti reikės patyrusio santechniko. O elektros įtaisus visada turi montuoti sertifikuotas elektrikas.

Remonto planavimas

Pradėkite nuspręsdami, ar ketinate remontuoti visą vonios kambarį, o gal tiesiog norite pakeisti seną WC ir baldus. Pasistenkite atsižvelgti į visos šeimos poreikius. Kurio tipo tualetas jiems labiau patiktų? Ar reikia papildomo praustuvo? Ar užteks dušo, o gal reikės vonios?

Pradėkite braižyti

Popieriuje langeliais braižydami planą nepamirškite pažymėti durų, langų ir santechnikos vietų. Dušo ir tualeto išdėstymas paprastai priklauso nuo name esamo santechnikos išdėstymo, tačiau dėliodami kitus elementus turėsite daugiau laisvės. Bute galimybės bus labiau ribotos. Nuosavame name turėsite žymiai daugiau laisvės, bet, kartu, jums reikės ir daugiau profesionalų pagalbos, kuri nemažai kainuoja.

Ką svarbu įvertinti

Susidarykite biudžetą

Įsirenginėjant vonią iš pagrindų, labai sunku numatyti kiekvieną sąnaudų punktą. Neretai atsitinka taip, kad sienų, grindų, įrangos ir sistemų sutvarkymas kainuoja daugiau nei numatyta. Prieš pradedant griauti sienas rekomenduojame nusistatyti finansines viso projekto ribas. Numatyti kiekvieną sąnaudų punktą praktiškai neįmanoma, bet susidaryti apytikslę sąmatą būtų neblogai. Nepamirškite, kad geriau numatyti kiek didesnę sumą atsargai. Žinoma, galite sutaupyti, nemažą dalį darbų padarydami savarankiškai, be specialistų pagalbos.

Susiraskite įkvėpimo šaltinį

Įsivaizduoti, kaip norėtumėte kad atrodytų Jūsų vonios kambarys, gali būti nelengva. Pabandykite lentoje pasidaryti koliažą iš interjero žurnalų iškarpų. Gerai ištyrinėję nuotraukas netruksite nuspręsdami, kurie elementai jose Jums patinka. Tai gali būti sienų spalva, jaukus apšvietimas ar gražios medžiagos.

Nemažai įkvėpimo galima rasti interneto platybėse, bet nebloga mintis būtų apsilankyti ir prekybos salonuose, kur galite rasti Jums patinkančių daiktų. Juk visada geriau pamatyti ir paliesti skirtingus paviršius, medžiagas ir elementus tikrovėje.