Tualeto interjeras: kaip suderinti higieną ir dizainą

Tualeto interjeras: kaip atrasti tinkamą dizainą ir formą

 Vonios kambario pertvarkymas gali tapti įdomiu ir kūrybingu  procesu. Norėdami atšviežinti vonios kambarį, apsvarstykite galimybę atnaujinti unitazą.

Pradėję domėtis siūlomomis galimybėmis, nustebsite, kiek daug yra įvairių unitazų modelių, formų ir funkcijų (kaip, pavyzdžiui, vandenį taupanti technologija arba „Rimfree®“ (berėmis) dizainas).

Patyrinėkime atidžiau, ką reiškia naujosios tendencijos ir kaip atrasti tinkamą unitazą savo vonios kambariui.  

Ant sienos kabinami  ir ant  grindų montuojami unitazai

Ieškant tinkamo modelio, esminiu kriterijumi gali tapti unitazo įrengimo būdas.

  • Ant sienos kabinami unitazai

Šiuolaikiniuose vonios kambariuose vis dažniau išvysite ant sienos kabinamus unitazus. Pasirinkus šiuos estetiškus ir funkcionalius unitazus, vamzdžiai ir bakelis elegantiškai paslepiami už sienos, o po unitazu atlaisvinamos grindys, todėl lengviau išvalyti.

 Ant sienos kabinamus unitazus galima įtaisyti įvairiame aukštyje, todėl montavimo aukštį galėsite laisvai pasirinkti pagal vonios kambario išdėstymą.

 Tiesa, reikėtų turėti omenyje ir tai, kad montuojant ant sienos kabinamą unitazą, gali tekti atlikti sudėtingesnius santechnikos darbus, nes bakelis ir vamzdžiai įrengiami už sienos, todėl pradėkite ištirdami vonios sienas. Kita galimybė – paslėpti bakelį baldiniame modulyje.

  • Ant grindų montuojami unitazai

Klasikinio, nesenstančio dizaino ant grindų montuojamus unitazus lengviau montuoti nei ant sienos kabinamus unitazus, tačiau užtikrinamos tos pačios pažangios funkcijos.

Unitazus, užtikrinant patogų jų įrengimą,  taip pat galima montuoti kaip paaukštintus modelius (4 cm aukščiau standartinio aukščio), o toks variantas itin patogus riboto judumo žmonėms.

„Rimfree" dizainas, lengvas valymas ir vandenį taupanti technologija

 

  • Higiena

Jei norite, kad jūsų vonios kambarys taptų dar higieniškesnis, unitazai su integruota jutiklio technologija leis aktyvuoti nuleidimo funkciją tiesiog uždedant ranką ant   mygtuko.

Galite įsigyti du šių unitazų modelius –  varomus baterijomis ir jungiamus prie maitinimo tinklo, todėl ieškodami modelio, labiausio tinkančio jūsų unitazo įrengimo būdui, nepamirškite patikrinkite savo maitinimo šaltinius.

  • Valymo galimybės

Pasirinkę tinkamą unitazo paviršių ir dizainą, sutaupysite vertingo laiko, kuris paprastai praleidžiamas valant.  

Dėmes ir baterijas nuo lengvai valomų unitazo sėdynės paviršių nuvalysite tiesiog paprasta šluoste, o pritaikius „Rimfree®“ dizainą, pašalinami kampai, kuriuose slepiasi bakterijos ir nešvarumai.

Būtent todėl, jei didelį dėmesį skiriate higienai, apsvarstykite galimybę prekę rinktis iš integruoto „Rimfree®“ dizaino unitazų serijos, pvz., „Ifö Glow Rimfree®“ serijos.

 

  • Efektyvus vandens naudojimas

Naujausi vandenį taupantys unitazai leidžia gerokai sumažinti kasdienes vandens sąnaudas.

Jei teikiate pirmenybę vandens taupymui, pasidomėkite mūsų naujausia silpnos srovės technologija, kurią vienam nuplovimui reikalingą vandens kiekį sumažina iki 2–4 litrų. Tai didžiulis skirtumas lyginant su dauguma senųjų modelių, kurie vieno nuleidimo metu sunaudoja iki 6 litrų.

Atkreipkite dėmesį, kad silpnos srovės technologija diegiama tik ant grindų montuojamuose unitazuose.  

Tualeto interjeras iki mažiausios detalės

Kad ir kokį modelį nuspręstumėte pasirinkti, nepamirškite atkreipti dėmesio į detales. Prie visų serijų unitazų būtina priderinti pagal matmenis tinkančią unitazo sėdynę.

Priderinti sėdynę prie jūsų pasirinkto unitazo modelio itin svarbu siekiant užtikrinti funkcionalumą ir supaprasti kasdienį valymą. Tačiau tai, kokios formos – apvalios, U raidės ar ovalios – bus sėdynė arba iš kokios medžiagos ji bus pagaminta  – kieto plastiko, minkšto plastiko ar porceliano – nėra vienintelės savybės, į kurias derėtų susitelkti.

Norėdami pasirinkti optimalų variantą, nepamirškite skirti dėmesio specifinėms funkcijoms, pvz., švelnaus uždarymo ar greito nuėmimo. Paaiškinsime smulkiau:

 


  • Švelnaus uždarymo funkcija. Daugelyje šiuolaikinių serijų įdiegta švelnaus uždarymo funkcija leidžia unitazo sėdynę ir jos dangtį pakelti ir nuleisti švelniai ir taip išvengti galimų pažeidimų, atsirandančių sėdynei šiurkščiai trenkiantis į unitazą.

  • Greito nuėmimo funkcija. Naudojant unitazo sėdynes su integruota greito nuėmimo funkcija, paprasčiau valyti tiek unitazo sėdynę, tiek patį unitazą, nes sėdynę galima pakelti nuo likusios unitazo dalies.

Unitazą visada būtina derinti prie bendros vonios kambario koncepcijos. Siekdami sukurti harmoningą aplinką, ieškokite tinkamo unitazo dizaino, kuris derėtų prie bendro tualeto interjero, bet dėl kurio netektų atsisakyti naujausių technologijų.