Paprasti būdai, kuriais galite sumažinti sunaudojamo vandens kiekį

 

Ar žinojote, kad jūsų vonios kambaryje yra išeikvojama daugiausia namų ūkio išteklių?

Kadangi vis sąmoningiau atsižvelgiame į savo paliekamą aplinkosauginį pėdsaką ir sunaudojamus išteklius, geriausia vieta pradėti mažinti aplinkai daromą poveikį yra mūsų vonios kambarys.

Štai keli patarimai, kaip galite sukurti efektyviai išteklius naudojančio vonios kambario aplinką, nesuprastinant grožio ritualų ir patogumo kokybės.

 

Paprasti būdai, kuriais galite sumažinti sunaudojamo vandens kiekį

Ar žinote, kiek kasdien sunaudojate vandens? Europoje kasdien vieno asmens namų ūkio reikmėms vidutiniškai skiriami 144 litrai gėlo vandens. Tai beveik triskart daugiau, nei reikia patenkinti nustatytus pagrindinius žmonių poreikius.

Siekiant tvaresnės ateities, nelieka nieko kito, kaip tik pasirūpinti, jog mūsų vonios kambariuose būtų efektyviau naudojami ištekliai. Gera žinia yra ta, kad tai padaryti nėra taip sudėtinga, kaip manėte. Nemažą sunaudojamo vandens kiekį galime sumažinti paprasčiausiai keisdami savo kasdieninius įpročius ir pakeisdami turimą vonios kambario įrangą tvaresnėmis medžiagomis.

Štai keli patarimai, kaip galite kasdien mažinti sunaudojamo vandens kiekį ir kurti tvaresnį vonios kambarį.

Sumanus vandens naudojimas

Prausdamiesi duše išleidžiame 20 % viso namų ūkio vandens. Vidutiniškai duše prausiamės 8 minutes per dieną, išleisdami 12 litrų vandens per minutę. Taigi vieno prausimosi metu išleidžiame 96 litrus vandens.

Trumpiau ir rečiau prausdamiesi duše galite reikšmingai sumažinti sunaudojamo vandens kiekį, jau nekalbant apie į kanalizaciją nuleidžiamą muilo ir kitų skysčių kiekį.

Bet ką daryti, jei jau dabar elgiatės itin taupiai? Apsvarstykite galimybę pakeisti turimą vonios kambario įrangą šiais vandenį taupančiais įrenginiais.

Taupykite vandenį, rinkdamiesi mažo srauto dušo sistemas

Šiuolaikinės vandenį taupančios dušo sistemos gali turėti didelę įtaką vandens ir energijos taupymui.

Naujausi mažo srauto dušo modeliai yra specialiai sukurti padėti ekonomiškiau naudoti vandenį ir reguliuoti vandens srautą, nesugadinant malonios dušo patirties.

Prieš investuodami į mažo srauto modelį, atkreipkite dėmesį į norimos įsigyti vandenį taupančios dušo galvutės tekėjimo greitį ir tipą.

  • Patikrinkite srautą. Vandens srautas yra matuojamas litrais per minutę. Pasak Europos aplinkos agentūros, seni dušai, įrengti anksčiau kaip 1992 m., išleidžia 18‑20 litrų vandens per minutę. Bet net ir šiuolaikinių dušo sistemų srautas gali siekti 15‑20 litrų per minutę.

Tuo tarpu vandenį taupantys dušai gali apriboti vandens srautą iki 8‑9 litrų per minutę, taip daugiau nei perpus sumažindami sunaudojamo vandens kiekį.

  • Atraskite savo tipą. Jums gali kilti klausimas, kaip dušo galvutė išlaiko tinkamą vandens slėgį, perpus sumažinus ja tekančio vandens srautą? Atsakymas yra gan paprastas – tai susiję su ekonomiškumu.

Mažo srauto dušo galvutėse naudojamos dvi pagrindinės technologijos: aeruojamas ir laminarinis vandens srautas. Dušo galvutės su aeruojamu vandens srautu sudaro purškiamą miglą, į vandenį papildomai įmaišydamos oro, tuo tarpu dušo galvutės su laminariniu vandens srautu padidina vandens slėgį, sudarydamos atskiras, stiprias vandens sroves.

Prieš apsispręsdami dėl modelio, perskaitykite produkto informaciją ir atkreipkite dėmesį į ketinamo pirkti dušo srautą. Pasirūpinę tokiu įrenginiu, ne tik sumažinsite sunaudojamo vandens kiekį, bet ir komunalines išlaidas.

Vandens išsaugojimas yra viena iš aktualiausių šių laikų temų. Mažindami kasdien sunaudojamo vandens kiekį, galime padėti mažinti sunaudojamos energijos kiekį, taip siekdami tvaresnės ateities.

Kasdien sąmoningai atkreipkite dėmesį į sunaudojamo vandens kiekį ir daugiausiai išteklių išeikvojančius šaltinius. Vien pasirinkę tvaresnes medžiagas ir išmaniuosius įrenginius jau galėsite sutaupyti nemažai išteklių ir taip prailginti vonios kambario įrenginių tarnavimo laiką. Tai jums padės atrasti ir priimti sprendimą dėl ekologiškai veiksmingesnių vonios kambario įrenginių.