Kokį „Ifö“ unitazą aš turiu?

 

Gali būti sudėtinga suprasti, kokį unitazą šiandien turite, jei neišsaugojote sąskaitos faktūros, naudojimo instrukcijos arba jei jų neužsirašėte. Gali būti, kad persikėlėte gyventi į naują vietą, kur esančio unitazo patys nesirinkote. Laimei, gana lengva sužinoti esamo „Ifö“ unitazo modelį.

Reikia tik pažiūrėti į vandens nuleidimo mygtuką. Ant vandens nuleidimo mygtuko dažnai parodytas gamintojo pavadinimas. Jei turite „Ifö“ unitazą, galite palyginti vandens nuleidimo mygtuką su mūsų gaminių kataloge esančiais modeliais. Vandens nuleidimo mygtukas pavadintas pagal unitazo modelį.

Mūsų vandens nuleidimo mygtukus galite rasti čia.

Ifö skylleknapper

 

Kaip pakeisti unitazą?

 

Atsižvelgiant į tai, kuriuo unitazu norite pakeisti senąjį, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Pasvarstykite:

Prieš ieškodami naujo unitazo, išsiaiškinkite turimo unitazo prekės ženklą ir modelį. Jei renkatės tokį unitazą, kuris atitinka turimo unitazo dydį, montuoti bus paprasčiau. Jei renkatės visiškai naują modelį arba ant grindų statomą unitazą keičiate pakabinamuoju, montuojant reikės atsižvelgti į daugiau aspektų.

 • Ar naujo unitazo matmenys yra tokie patys kaip ir senojo?
 • Ar vandens gaudyklės tipas yra toks pats?
 • Ar reikia naujo vamzdyno?
 • Ar vandens nutekėjimo anga turės būti kitoje vietoje?
 • Ar reikia atsižvelgti į grindų šildymą, jei reikės išgręžti skyles?
 • Ar pritvirtintas unitazas uždengs jau išgręžtas skyles?
 • Ar ant grindų statomą unitazą keičiate pakabinamuoju?

Prieš atnaujinant vonios kambarį, verta pasikonsultuoti su kvalifikuotu santechniku. Kartais noras turėti naują vonios kambarį gali iš Jūsų pareikalauti daug daugiau nei manėte iš pradžių.

Ifö toiletter

Kada reikėtų keisti turimą unitazą

 

Nėra taisyklių, kuriose nustatyta, kada reikėtų keisti unitazą. Bet dažniausiai būna keturios priežastys, dėl kurių reikėtų nuspręsti pakeisti turimą unitazą. Dažniausiai pasitaikančios priežastys yra sugedęs unitazas arba būtinybė atnaujinti vonios kambarį. Kita priežastis galėtų būti noras taupyti vandenį turint aplinkai palankesnį unitazą.

 

 1. Sugedęs unitazas

  Gali būti, kad dabartiniame unitaze teka vanduo, arba jis yra sugedęs. Jei neįmanoma jo sutaisyti nukalkinant bakelį, pakeičiant tarpinę ar išleidimo vožtuvą, problema gali būti išspręsta pakeičiant unitazą. Pasitarkite su vietos santechniku, kuris gali padėti nustatyti, ar tikrai atėjo laikas keisti unitazą.

  Jei reikia naujo unitazo, galite čia paskaityti apie tai, kaip jį išsirinkti.

 2. Vonios kambario atnaujinimas

  Dažniausiai unitazas keičiamas naujinant vonios kambarį. Jei turite ant grindų statomą unitazą, dažniausiai jis bus keičiamas pakabinamu unitazu. Taip daroma todėl, kad aplink pakabinamo unitazo dubenį valyti yra lengviau. Kita priežastis, dėl kurios renkamasi pakabinamą modelį yra ta, kad tokie modeliai sutaupo erdvės.

 3. Lengvesnė prieiga

  Standartinis „Ifö“ unitazo aukštis yra 42 cm – be unitazo dangčio. Be to, „Ifö“ turi aukštą 46 cm modelį (matmenys pateikiami be unitazo dangčio). Dauguma žmonių patogiai sėdi ant unitazo, kurio viršutinė briauna yra 42 cm, nors aukštas modelis irgi turi pranašumų, jei kyla sunkumų vaikščioti, nes jis palengvina sėdimąsi ant unitazo. Kaip papildomą atramą galima naudoti ir porankius.

 4. Vandens taupymas

Kita labai dažna unitazo keitimo priežastis yra ta, kad senesni unitazai suvartoja daug vandens. Senesniuose unitazuose nuleidžiant vandenį gali būti suvartota iki 12 litrų vandens. Naujuose unitazuose vanduo yra vartojamas labai ekonomiškai, o tai gerai ir aplinkai, ir sąskaitai už vandenį.

Visuose „Ifö“ unitazuose yra dideli ir maži vandens nuleidimo mechanizmai, kuriuose suvartojama 4 ir 2 litrai vandens. Tad seną unitazą pakeitus nauju galima daug sutaupyti.