Kaip išsirinkti naujus vonios kambario gaminius

 

Savo naują vonios kambarį galite įrenginėti dėl kelių priežasčių. Galbūt statote naują namą, kuriame galite daryti viską, ką norite. O galbūt turite seną vonios kambarį, kurį reikia atnaujinti ir taip turėti visiškai naują vonios kambarį.

Nesvarbu, kokioje padėtyje esate, vis tiek projektuojant vonios kambarį reikia atsižvelgti į daugelį aspektų. „Ifö“ turi daugiau kaip 80 metų darbo su vonios kambariais patirties (ir 100 metų patirtį darbe su porcelianiniais gaminiais!), tad žinome, į ką reikia atkreipti dėmesį projektuojant vonios kambarį. Vonios kambarys, kuris tarnaus daug metų ir atitiks poreikius tiek funkcionalumo, tiek interjero atžvilgiu.

Kaip pasirinkti naujo vonios kambario gaminius

Renkantis unitazą, praustuvą ir vonios kambario baldus, įprasta apgalvoti vonios kambario interjerą ir baldų išdėstymą, kaip ir atsižvelgti į vonios kambario dydį.

Kai atnaujinate ar kuriate naują vonios kambarį, verta pradėti visą procesą radus idėjų. Galite apsilankyti mūsų įkvėpimo galerijoje, taip pat kviečiame apsilankyti „Ifö“ prekybos vietose, kur galite išbandyti mūsų gaminius.

Taip pat verta vizualizuoti tai, kaip įsivaizduojate savo vonios kambarį. Galite konsultuotis su interjero dizaineriu ar montuotoju, kurie patars vamzdyno klausimais. Be to, jie gali pasiūlyti alternatyvų, kurios dar geriau atitiks Jūsų poreikius nei tie vonios kambario gaminiai, kuriuos jau suradote.

Išsiaiškinkite šeimos poreikius

Nesvarbu, ar norite patys planuoti savo vonios kambarį, ar samdyti profesionalą, visada verta išsiaiškinti šeimos poreikius. Jie gali būti pasikeitę. Galbūt Jūsų šeima padidėjo? Galbūt ji sumažėjo? Taip pat gali būti, kad pasikeitė Jūsų mobilumas, ir norite erdvesnio vonios kambario. Tai gali būti aukštesnis unitazo modelis. Jei žinote, ko norite, pasikonsultuokite su profesionalu, kuris gali patarti dėl Jums labiausiai tinkančių sprendimų.

 

Toliau pateikiame rekomendacijas dėl atskirų vonios kambario gaminių.

Ifö badeværelse med træ og sorte badeværelsesmøbler

 

Kokį unitazą pasirinkti?

Jei ketinate įrengti visiškai naują vonios kambarį ir esamas vamzdynas nekliudo, „Ifö“ visada rekomenduoja rinktis pakabinamą unitazą be vandens nuleidimo lanko. Tai darome dėl paprastos priežasties – tokius unitazus lengva valyti ir jie vonios kambaryje sutaupo vietos.

Rinkdamiesi naują unitazą, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 • Kokios aplinkos norite savo vonios kambaryje?
 • Ar pats unitazas ir jo užimamas plotas yra higieniški ir švarūs?
 • Ar Jums svarbus vandens suvartojimas?
 • Kokio dydžio yra Jūsų vonios kambarys?
 • Ar reikia atsižvelgti į esamą vamzdyną?

Pakabinami unitazai

Pakabinamas unitazas sudaro lengvumo įspūdį, kai unitazas yra pakeltas virš grindų. Kai bakelis yra paslėptas sienoje, įgyjate harmoningą vonios kambarį su pakabinamu unitazu. Dėl estetinių priežasčių, dauguma žmonių atnaujindami vonios kambarį renkasi pakabinamą unitazą.

Jei renkatės unitazą be nuleidimo lanko, jis bus gražios išvaizdos, o taip pat jį bus lengva valyti. Unitazų be nuleidimo lanko atveju, švarą palaikyti yra lengviau. Nuleidimo lankų neturintys unitazai vadinami „Ifö Rimfree“.

Pakabinamų unitazų nauda
 • ×Lengva pritaikyti vonios kambario interjerą, pavyzdžiui, galite patys pasirinkti vandens nuleidimo mygtuką
 • ×Unitazas yra virš grindų – lengviau valyti
 • ×Paprastas ir modernus sprendimas – bakelis ir vamzdžiai paslėpti sienoje

 

Ant grindų statomi unitazai

Jei dabartinis unitazas yra statomas ant grindų, visiškai įmanoma įsigyti ir pakabinamą unitazą, bet ekonomiškiau yra jį pakeisti ant grindų statomu unitazu.

Ant grindų statomų unitazų nauda
 • Švarus ir laikui nepavaldus dizainas
 • Lengviau remontuoti
 • Lengviau montuoti

Ifö badeværelse i grønne farver

 

Kokią vonią pasirinkti?

Jei įrenginėjate naują vonios kambarį ir norite vonios, pagalvokite apie šeimą ir jos poreikius. Ar Jūsų šeimoje yra vaikų, kurie nuolat naudojasi vonia, ar vonia bus naudojama norint pasimėgauti? Apgalvokite ne tik vonios dydį, bet ir medžiagą, iš kurios ji bus pagaminta.

 

Vonios keitimas

Jei reikia pakeisti vonią, Jus gali varžyti turimos vonios dydis. Jei dabartinė vonia yra laisvai statoma vonia, ją pakeisti lengviau nei prie grindų tvirtinamą vonią.

 

Emaliuotos ar akrilinės vonios?

„Ifö“ turi emaliuotų vonių, kurios pažįstamos kaip tradicinės vonios. Turime ir iš sanitarinio akrilo, iš gydomųjų vonių žinomo paviršiaus, pagamintų vonių. Pranašumų turi abi medžiagos.

 

Emaliuotų vonių nauda
 • Stipri ir patvari medžiaga
 • Klasikinė išvaizda
 • Paprasta valyti

 

 

Akrilinių vonių nauda
 • Švelnus paviršius
 • Gerai atlaiko karštį
 • Galima poliruoti esant subraižytam paviršiui

Ifö badeværelse

 

Vonios kambario praustuvas

Renkantis naują vonios kambario praustuvą reikia atsižvelgti į 3 svarbiausius dalykus:

 • Vonios kambario dydį
 • Vonios kambario interjerą
 • Ar lengva valyti praustuvą

 

Vonios kambario dydis

Jei turite didelį vonios kambarį, galite laisviau rinktis praustuvą. Galbūt norite dviejų praustuvų, galbūt praustuvą reikėtų montuoti ant stalviršio, o gal praustuvas turi būti su spintele.

Mažuose tualetuose gali būti vietos tik klasikiniams prie sienos tvirtinamiems praustuvams, laimei, yra daug elegantiško dizaino praustuvų.

 

Vonios kambario interjeras

Praustuvu naudojamasi daug kartų per dieną, todėl svarbu pasirinkti tinkamą praustuvą. Yra daug praustuvų ir tvirtinimo detalių derinių, kurie gali sukurti absoliučiai individualų interjerą. Jei stinga idėjų, jų rasite čia.

 

 

Valymas

Vonios kambario praustuvu naudojamasi daug kartų per dieną, tam reikia higienos ir lengvai valomo praustuvo. Visi „Ifö“ praustuvai pagaminti iš porceliano, jie padengti „Ifö Clean“ glazūra, kuri užtikrina glotnų paviršių, prie kurio sunkiai limpa nešvarumai ir kalkės. „Ifö“ praustuvų dizainas yra harmoningas, be aštrių kampų, kad paviršių būtų lengviau valyti.

Ifö badeværelse i marmor med sorte badeværelsesmøbler

 

Pasirinkite tinkamą dušo sprendimą

Kai reikia pasirinkti dušo sprendimą, sprendimas vėlgi priklauso nuo vonios kambario dydžio ir baldų jame išdėstymo.

 

Dušo kabina ar dušo sienos?

Jei Jūsų vonios kambaryje sienas ir grindis reikia apsaugoti nuo vandens, verta montuoti dušo kabiną. Dušo kabina yra vandeniui atsparus sprendimas, kai vanduo sulaikomas dušo zonoje, o likusi vonios kambario dalis yra apsaugoma nuo vandens purslų.

Dušo kabinos sienos ar durys yra elegantiškesnis sprendimas už, pvz., dušo užuolaidas. Stiklines dušo kabinos sienas ir duris lengva valyti ir jos neišsiskiria iš vonios kambario visumos. Jei turite mažą vonios kambarį, verta rinktis tokias dušo kabinos duris, kurias galima sulankstyti, kai vonia nesinaudojate, taip atsiranda daugiau grindų ploto.

Ifö badeværelse i lyst træ

 

Nauji vonios kambario baldai ir spintelės

Pasirinkite tinkamus vonios kambario baldus ir spinteles, atsižvelgdami į turimą vietą ir norimą interjerą. „Ifö“ vonios kambario spintelių serijos yra lanksčios gylio, pločio, spalvų ir versijų atžvilgiu, tad jas galima lengvai pritaikyti.

Esant mažam vonios kambariui ar svečių tualetui, gali būti vietos tik mažoms spintelėms. Esant dideliam vonios kambariui turite galimybę rinktis laisviau ir išbandyti kelias alternatyvas. Galite įsigyti didelį praustuvą su stalviršiu, spinteles ir aukštas spinteles. Prieš rinkdamiesi pagalvokite apie tai, ką laikysite vonios kambaryje.

Taip pat svarbu pasirinkti konkrečius baldus, kurie suprojektuoti taip, kad būtų atsparūs vonios kambario patalpos mikroklimatui. Visos „Ifö“ vonios kambario spintelės yra atsparios drėgmei, todėl jos atsparios ir vonios garams. Tačiau jos nėra atsparios tiesioginiams vandens purslams, dėl to vandeniu paveiktus paviršius būtina nuvalyti.

Ifö badeværelse