Kaip sustabdyti tekantį vandenį unitaze?

 

Norint sustabdyti tekantį vandenį unitaze, visų pirma reikia išjungti vandens tiekimą. Tačiau tai yra tik laikinas problemos sprendimas. Todėl svarbu nustatyti vandens tekėjimo priežastį. O jų gali būti kelios.

Remontuojant tokį unitazą, kuriame nuolat teka vanduo, eiga priklauso nuo turimo unitazo tipo. Ar tai ant grindų statomas unitazas, kurio bakelį lengva pasiekti? O gal tai integruotas unitazas, kai bakelis yra įmontuotas į sieną?

 

Toliau rasite patarimų apie tai, ką daryti jei vanduo nenustoja tekėjęs „Ifö“ unitaze.

ifö toiletter 

Kodėl unitaze nenustoja tekėti vanduo?

Dažnai vanduo teka dėl šių trijų priežasčių

  • Bakelyje yra per daug kalkių
  • Nesandari išleidimo vožtuvo tarpinė
  • Skalavimo vožtuvas arba įleidimo vožtuvas turi defektų

 

Vandens tekėjimo priežastį dažniausiai galima nustatyti toje vietoje, kurioje vanduo patenka į unitazo bakelį, arba ten, kur vanduo išbėga. Kad ir kur ta priežastis slypėtų, ją nesunkiai galima rasti išjungus vandens tiekimą. Jei vanduo vis dar teka, gali būti, kad yra nesandari išleidimo vožtuvo tarpinė. 

Jei vanduo teka bakeliui prisipildžius, vadinasi, bakelio mechanizme yra per daug kalkių arba įleidimo vožtuvas turi defektų.

Jei abejojate, kodėl „Ifö“ unitaze nenustoja tekėti vanduo, rekomenduojame susisiekti su vietos santechniku.

 

Kaip sustabdyti tekantį vandenį unitaze?

Norint sustabdyti vandenį, reikia turėti prieigą prie bakelio. Nesvarbu, kokia yra priežastis, sprendimą galima rasti bakelyje.

Prieiga prie bakelio priklauso nuo to, ar unitazas yra statomas ant grindų, ar pakabinamas. Bet po to atliekami veiksmai yra tokie patys.

Kaip atidaryti „Ifö“ unitazą

Norėdami atidaryti ant grindų statomo „Ifö“ unitazo bakelį, naudokite atsuktuvą arba „Ifö“ bakelio raktą. 

  • Atjunkite vandens tiekimą – daugumoje naujesnių unitazų yra uždarymo vožtuvas greta unitazo
  • Atsukite po bakelio dangčiu esančius varžtus
  • Pakelkite vandens nuleidimo mygtuką, atlaisvinkite mėlyną dozavimo strypą ir juos abu pakelkite
  • Dabar galite nuimti visą išorinį bakelį nuo unitazo

Čia galite rasti vaizdo įrašą apie tai, kaip nuimti bakelio dangtį. Tai taikoma ir „Spira“, ir „Spira Art“ bei „Ifö Sign“ unitazams.

Atidarykite pakabinamo „Ifö“ unitazo bakelį

Jei turite pakabinamą unitazą, kuriame vis teka vanduo, taip pat reikės prieigos prie bakelio. Esant pakabinamam unitazui su paslėptu bakeliu, prie jo galite prieiti per valdymo plokštę.

Pradėkite išimdami vandens nuleidimo mygtuką – pažiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kaip tai padaryti.

Keisti vandens nuleidimo vožtuvą, įleidimo vožtuvą ar apatinę tarpinę?

Jei vanduo unitaze teka dėl sugedusio vandens nuleidimo vožtuvo, įleidimo vožtuvo ar apatinės tarpinės, tą dalį reikia išvalyti arba pakeisti. 

Jei turite senesnį unitazą arba matote, kad jame nuolat teka vanduo, reikėtų pagalvoti apie naujo unitazo įsigijimą.

 

Apatinės tarpinės keitimas

 

Jei vanduo teka ir atjungus vandens tiekimą, gali teikti pakeisti išleidimo vožtuvo tarpinę. Kaip tai padaryti, pamatysite čia.

Įleidimo vožtuvo keitimas

 Jei vanduo teka prisipildžius bakeliui, gali būti sugedęs unitazo įleidimo vožtuvas arba jį reikia išvalyti. Jei vožtuvas sugedo, gali būti, kad susidėvėjo guminė tarpinė. Žiūrėkite mūsų vaizdo įrašą apie tai, kaip valyti ar keisti įleidimo vožtuvą.

Prieš pradedant, verta iš bakelio išleisti vandenį.

Informacijos apie tai, kaip remontuoti „Ifö“ unitazą, rasite „Ifö“ „YouTube“ kanale.

Vanduo teka dėl kalkių nuosėdų

Jei vanduo teka dėl bakelyje susikaupusių kalkių nuosėdų, gali tekti nukalkinti unitazą. Kalkių kaupimąsi bakelyje dažnai sąlygoja Jūsų vietovėje esantis kietas geriamasis vanduo. Čia galite pamatyti Jūsų vietovėje esančio geriamojo vandens kietumą.

Jei vanduo Jūsų unitaze teka dėl kalkių, galima pamatyti, kad vandens nuleidimo vožtuvas sunkiai slankioja ir juda.

Kaip greitai ir tinkamai suremontuoti unitazą

Svarbu greitai suremontuoti nesandarų unitazą, nes sąskaita už vandenį gali didėti vandeniui ilgai tekant. Be to, tekančio vandens garsas gerokai erzina ir nuleidžiant vandenį nuleidimo jėga gali būti per silpna.

Jei abejojate, kodėl unitaze nenustoja tekėti vanduo, visada rekomenduojame susisiekti su profesionaliu santechniku. Jei nusprendžiate patys remontuoti savo unitazą ir netinkamai atliekate taisymo veiksmus, garantijos galiojimas baigiasi – daugiau informacijos apie „Ifö“ garantiją rasite čia [nuoroda į DUK apie garantiją].