Kaip pakeisti tualetą?

 

Tualeto keitimo eiga skiriasi priklausomai nuo to, ar norite keisti ant grindų statomą ar pakabinamą unitazą, arba nuo to, ar norite ant grindų statomą unitazą pakeisti pakabinamu modeliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip ir ką apsvarstyti keičiant unitazą.

Prieš keičiant vonios kambario unitazą, verta pasikonsultuoti su kvalifikuotu santechniku.

 

Pastatomo unitazo keitimas

Jei norite pakeisti ant grindų statomą unitazą, gali tekti apsvarstyti kelis dalykus.

Ifö gulvstående toiletter 

Modelio parinkimas

Jei esamas unitazas yra pritvirtintas prie grindų, verta rinktis tokį unitazą, kurio varžtų kiaurymės yra tose pačiose vietose kaip ir turimo unitazo kiaurymės. Vadinasi, Jums nereikės gręžti skylių unitazui pritvirtinti. Gali būti sudėtinga išgręžti naujas skyles, pavyzdžiui, jei vonios kambaryje yra šildomos grindys.

Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra turimo unitazo užraktas – ar jis yra P, ar S tipo. Svarbus ir vandens gaudyklės dizainas – ar vandens nutekėjimo anga nukreipta į grindis, ar į sieną. Todėl, norėdami išvengti vamzdyno permontavimo, pasirinkite tokį unitazą, kuris tinka esamam vamzdynui.

Varžtai ar klijai

Montuojant unitazą ant grindų, yra dvi alternatyvos, o būtent, varžtai arba klijai.

 

Ant grindų statomo unitazo klijavimas

Tvirto unitazo tvirtinimo klijuojant nauda:

  • Nereikia gręžti skylių
  • Tai yra pranašumas, jei turite šildomas grindis
  • Tarp unitazo ir grindų nesikaupia nešvarumai

Čia rasite vaizdo įrašą apie tai, kaip priklijuoti ant grindų statomą unitazą.

 

Unitazą pritvirtinkite varžtais

Jei turimas unitazas yra pritvirtintas varžtais, tai gali palengvinti montavimo procesą, jei išsirinksite tokių pačių matmenų naują unitazą ir galėsite dar kartą panaudoti išgręžtas skyles.

Kaip pakeisti pakabinamą tualetą

Nesvarbu, ar nebenorite ant grindų statomo unitazo, ar norite pakeisti pakabinamą WC puodą, vis tiek vertėtų pasitarti su kvalifikuotu santechniku.

 

Ifö væghængte toiletter

Nuo ant grindų statomo prie pakabinamo unitazo

Jei norite ant grindų statomą unitazą pakeisti pakabinamu, reikia apsvarstyti bakelio ir potinkinį rėmą, kuris laiko unitazo dubenį. Jei ant esamos sienos nėra vietos, iš esamos vonios kambario sienos reikia pastatyti dėžę ar papildomą sienelę. Tam reikia maždaug 20 cm gylio ertmės.

„Ifö“ rekomenduoja pasirinkti „Geberits Duofix“ potinkinį WC rėmą, jei reikia sumontuoti pakabinamą unitazą  

Pakabinamo tualeto keitimas

Jei pakabinamą unitazą norite keisti kitu modeliu, tai padaryti gana lengva. Jei turite „Ifö“ unitazą, galite lengvai jį pakeisti kitu „Ifö“ modeliu, nes unitazo dubens montavimo angos bus tokių pačių matmenų.

Čia galite rasti daugiau informacijos apie tai, kaip montuoti naują pakabinamą dubenį.

Kiek reikia vietos pakabinamam tualetui sumontuoti?

Montuojant pakabinamą WC puodą, reikia atsižvelgti į kambario dydį. Reikia atsižvelgti ir į tai, ar yra vietos puodui ir bakeliui, ir į tai, ar bus pakankamai vietos aplink patį puodą.

Pagrindinė taisyklė – priešais ir gretai unitazo turi būti palikta bent 80 cm vietos.

Montuodami pakabinamą tualetą, turite palikti vietos ir bakeliui (16–20 cm) bei pakabinamam puodui. „Ifö“ standartinių pakabinamų dubenų gylis skiriasi nuo 49 iki 53 cm.

Koks pakabinamo tualeto aukštis?

„Ifö“ rekomenduoja standartinį 42 cm aukštį esant pakabinamam WC puodui, nors, aukštis gali ir skirtis esant skirtingiems modeliams. Jei Jums sunku judėti, pakabinamą dubenį galima montuoti aukščiau, kad būtų lengviau atsisėsti.


Ar galima ir (ar) leidžiama patiems remontuoti tualetą?

Apskritai, unitazą montuoti galite patys, jei jo jungtys atitinka to unitazo, kurį norite keisti, jungtis. Vadinasi, nereikia patiems montuoti naujų santechnikos mazgų ir prijungti vandens nutekėjimo vamzdžių. Tai turi atlikti kvalifikuotas specialistas. Prieš pradėdami, susisiekite su vietos montuotoju.

Nusprendę patys išmontuoti turimą unitazą, nepamirškite išjungti vandens ir ištuštinti bakelio – čia rasite montavimo instrukciją.