Ar Jūsų unitaze yra P formos ar S formos nuotakas?

S forma ir P forma yra du skirtingi gaudyklių tipai, kurie neleidžia kanalizacijos kvapui patekti į vonios kambarį. Unitaze visada būna vandens gaudyklė. Skirtumas tarp S ir P formų yra jo konstrukcija.

Keičiant ant grindų statomus unitazus reikia atsižvelgti į S ir P formas. Jei dabartiniame unitaze yra P formos nuotakas, turėtumėte rinktis naują unitazą su P formos arba universaliu nuotaku. Jei dabartiniame unitaze yra S formos nuotakas, turėtumėte rinktis naują unitazą su S formos nuotaku.

S forma  

S formos vandens gaudyklės forma primena horizontalią S raidę, o drenažo vamzdis yra nukreiptas vertikaliai žemyn. Esant S formos nuotakui, vandens nutekėjimo anga bus nukreipta į grindis, bet unitazo išdėstymas gali skirtis, priklausomai nuo to, ar pasirinksite unitazą su integruotu S formos nuotaku, uždaru S formos nuotakuar atviru S formos nuotaku. Kitame paveiksle atkreipkite dėmesį į tai, kad kuo lygesnis ir (ar) labiau padengtas paviršius, tuo lengviau yra valyti.

P forma

P formos vandens gaudyklė, dažnai vadinama universaliu nuotaku, yra gaudyklė, kurioje drenažo vamzdis yra nukreiptas horizontaliai atgal. Esant P formos nuotakui, vandens nutekėjimo anga bus nukreipta atgal nuo unitazo ir drenažo vamzdis bus nutiestas į sieną, tačiau ši vandens gaudyklė užtikrina didesnį lankstumą, ją galima naudoti esant grindų posūkiams ar dešinėms ir (ar) kairėms drenažinėms jungtims.