Istorija

Patirtis – geriausias mokytojas

Viskas prasidėjo nuostabiojo Ivösjön ežero, esančio šiaurinėje Skåne dalyje, pakrantėje – čia mus rasite ir šiandien. Porceliano gaminius gaminame jau daugiau nei šimtmetį, o vonios kambario keramiką – beveik aštuonis dešimtmečius. Visgi, tikroji mūsų istorija yra gerokai ilgesnė ir prasidėjo prieš maždaug šešiasdešimt milijonų metų. Būtent tuomet gyvenę organizmai sudaro svarbią porceliano dalį šiandien, o tiksliau – jų suakmenėjusios liekanos (fosilijos).   

Turėjo praeiti daugybė metų, kol geologas Gerard de Geer ir veterinaras chirurgas Abelgard Nielsen susitiko klinčių karjere šalia gražiojo Ivösjön ežero 1887 metais. A. Nielsen iš karto užuodė, kad didžiuliai klinčių ir kaolino telkiniai – puiki galimybė pradėti verslą.    

Prireikė nedaug laiko, kol jis įkūrė įmonę Iföverken, pavadintą vietos, kurioje jis atrado telkinius, garbei. Dauguma įmonei dirbusių vokiečių darbininkų švediškąją „V“ raidę Ivösjön pavadinime tarė kaip „F“, todėl, bėgant laikui, šią tradiciją paveldėjo ir pavadinimas Ifö.Nuo tų laikų įvyko nemažai pokyčių, bet kartu nesikeitė niekas. Nors visa gamyba vyksta ypač šiuolaikiškai įrengtose sertifikuotų gamyklų patalpose, o gamybos procesai yra kompiuterizuoti, tradicinis meistriškumas ir toliau lieka pagrindiniu gamybos komponentu. Visus produktus rankiniu būdu patikrina patyrę profesionalai, o Ifö kokybės neatitinkantis gaminys lieka gamykloje. Net ir šiais laikais porcelianas yra labiausiai mūsų vertinama medžiaga. Ir taip nėra todėl, kad tai būtų pigiausia ar lengviausia apdoroti medžiaga, bet todėl, kad porcelianas – tiesiog geriausia medžiaga.