Dizainas

Į dizainą žvelgiame ne tiek pro paviršinių savybių, kiek pro funkcionalumo prizmę. Dizainas turi daryti žmogaus gyvenimą lengvesnį. Geras dizainas – tai praktiškas, patvarus ir lengvas valyti gaminys. Gražus, bet šių reikalavimų neatitinkantis vonios kambarys nebus vertas Ifö ženklo. Pasirinkę Ifö, galite būti tikri, kad turėsite laikui nepavaldų vonios kambarį, įkūnijantį skandinavų dizaino tradiciją.
Mūsų dizaineriai – tai tikri menininkai, projektuotojai ir sociologai viename. Jie kuria produktus žmogui, visada galvodami apie jų naudojimo situacijas ir praktiškumą bei kuo žemesnę kainą. Gaminti išskirtinius produktus, kai kaina – ne kliūtis, yra visiškai nesudėtinga. Išskirtinių produktų, kuriuos galėtų leisti sau kiekvienas mūsų, gamyba – štai kur slypi tikra užduotis. 

Viskas dera tarpusavyje. Viskas susijungia į vieną koncepciją

Mūsų dizaineriams svarbi kiekviena detalė. Viskas apgalvota. Jų užduotis – suderinti įvairius, kartais vienas kitam prieštaraujančius reikalavimus. Pasiūlyti paprastą ir akivaizdų sprendimą po daugybės bandymų ir didžiulio darbo – štai kur tikras iššūkis. Tai turi būti daiktai, apie kuriuos niekas nebūtų pagalvojęs, bet kurie keičia gyvenimą į gera. Žmogus, sugebėjęs tai padaryti, yra tikras talentas. Būtent toks ir yra, pavyzdžiui, mūsų vyriausiasis dizaineris Knud Holscher.

 

Knud Holscher – apdovanojimus pelnęs dizaineris

Knud Holscher, danų pramoninio dizaino profesorius, yra Ifö vyriausiasis dizaineris. Užburtas skandinavų architektūros ir dizaino tradicijos, jis yra dirbęs net su legendiniu danų architektu ir dizaineriu Arne Jacobsen. Tai yra tikri pradininkai, siekiantys suteikti žmonėms galimybę naudotis funkcionaliais ir gražiais daiktais. Įkvėpimą jie semiasi iš paprastų darbo žmonių – ūkininkų, žvejų, meistrų – juk tai yra to tikrojo paprastumo šaltinis, įkūnytas „skandinavų dizaine“.  Knud Holscher buvo vienas pirmųjų talentų, kuris praktiškai ir sukūrė tai, ką dabar vadiname moderniu vonios kambariu.  

 

„Red Dot“ dizaino apdovanojimas

Tarp Knud’o kūrinių yra ir mūsų populiarusias Ifö Sign Art WC. Tai yra tipiškas skandinavų dizaino pavyzdys, turintis aiškias ir paprastas linijas. O papildomo malonumo suteikia tai, kad jis yra pelnęs tarptautinį „Reddot“ dizaino apdovanojimą.