Form ir spalva

„Žmonės neturėtų bijoti, kad kas nors gali nepavykti.“

Tiek remontuodami, tiek įsirengdami visiškai naują vonios kambarį, daugybę dalykų galite padaryti savarankiškai. Pavyzdžiui, galite patys sumontuoti vidaus furnitūrą. Be to, tam tikrus darbus nuveikdami patys, galite smagiai praleisti laiką. Kalbame su interjero dizainere Åsa Dyberg, kuri pasidalijo keliais naudingais patarimais kūrybingai nusiteikusiems skaitytojams.

 

Į kokius svarbius dalykus turėčiau atsižvelgti įrengdamas vonios kambarį?  

Visų pirma, į tai, kad būtent Jūs turite mėgautis laiku, praleidžiamu vonios kambaryje. Susitelkite į save ir per daug nesijaudinkite dėl kitų nuomonės. Svarbus elementas, kurį žmonės dažnai pamiršta, yra apšvietimas. Jis yra nepaprastai svarbus sukuriant vonios kambario atmosferą. Mažesniame vonios kambaryje, kur skalbiate, maudotės ir pan., dažniausiai užtenka paprasto ir praktiško apšvietimo. Kiek didesniame vonios kambaryje, turinčiame vonią, verta apsvarstyti apšvietimą, padėsiantį sukurti tam tikrą atmosferą. Juk būdami jame norėsite atsipalaiduoti.  

 

Į ką turėčiau atsižvelgti rinkdamasis vonios kambario spalvas?  

Nepamirškite, kad šias spalvas matysite ilgą laiką. Tikrai nebūtina rinktis vien baltus vonios kambario elementus, bet jei norite vonios kambaryje „stipresnių“ spalvų, verta pagalvoti, kiek jų norite. Geras patarimas – nudažyti tokius paviršius, o ne iškloti juos plytelėmis. Juk pakeisti dažyto paviršiaus spalvą bus žymiai paprasčiau ir pigiau uždažant kitais dažais, jei staiga spalva nustotų patikti.

Ar įmanoma vonios kambaryje suderinti skirtingas spalvas?

Žinoma. Visgi reikėtų vengti naudoti visas vaivorykštės spalvas viename vonios kambaryje. Svarbu sukurti harmoniją, todėl parenkant derinius, net ir man tenka nemažai paplūšėti, kol atrandu tinkamus tos pačios spalvos tonus. Šviesios spalvos atrodo gaivesnės nei tamsios. Visgi, tamsus kambarys gali būti labiau atpalaiduojantis, geriau sukurti atmosferą. Jūsų sprendimas priklauso nuo to, kokie yra Jūsų lūkesčiai šios patalpos atžvilgiu.  

 

Daugelis žmonių įsitikinę, kad mažiems vonioms kambariams sunku parinkti dekorą. Ar turėtumėte patarimų?

Mažoje patalpoje galima naudoti stipresnes spalvas, bet jei patalpa didesnė, pagalvokite apie tai, kad galbūt jam tiktų daugiau harmonijos. Rinkitės mažoms erdvėms tinkamus baldus – kompaktiškas apatines spinteles ir praustuvus. Tokiose spintelėse telpa žymiai daugiau nei įsivaizduojate. Pakabinami baldai suteiks vonios kambariui didesnės erdvės įspūdžio. Vėlgi, nepamirškite apšvietimo!

 

Kokia yra dažniausia klaida parenkant vonios kambario dekorą?  

Nekalbant apie apšvietimą, dauguma žmonių tiesiog neišdrįsta padaryti ką nors kitaip.  Žmonės neturėtų bijoti, kad kas nors gali nepavykti.

 

Ar turite savo mėgstamiausią gaminį Ifö asortimente?

Jei tektų rinktis, manau, kad rinkčiausi Ifö Sense kolekciją dėl jos plono dizaino. Man taip pat patinka tai, kad sienos spinteles galima derinti tarpusavyje, taip sukuriant stilistiškai vieningą dizainą.